Przedłużanie paznokci metodą żelowąPrzedłużanie paznokci metodą żelową

Jedną z technik przedłużania paznokci jest metoda żelowa. Ostatnimi czasy cieszy się ona niezwykłą popularnością zarówno w Polsce, jak i w innych krajach europejskich. Zaraz obok metody akrylowej, przedłużanie za pomocą żelu jest najlepszym dostępnym sposobem na upiększenie i wydłużenie paznokcia. Do wykonania tipsów żelowych niezbędna jest lampa UV. Ta metoda przedłużania płytki paznokciowej jest nazywana światłoutwardzalną, gdyż do utwardzenia żelu niezbędne jest użycie lampy UV.

Jest kilka powodów, dla których warto wybrać właśnie tę metodę przedłużania płytki paznokciowej, a zaliczają się do nich:

  • naturalny wygląd paznokcia,
  • szybkość,
  • atrakcyjna cena ,
  • możliwość wykonania bardzo skomplikowanych zdobień

Uzupełnianie paznokci żelowych

Kiedy w wyniku odrastania naturalnych paznokci widoczny stanie się odrost dzielący je od przyczepionych żelowych paznokci, najłatwiej jest je uzupełnić, kiedy nie jest on zbyt duży. Wystarczy jedynie zmyć znajdujący się na nich lakier, a następnie skrócić brzeg i spiłować wierzchnią warstwę żelu. Następnym krokiem jest natomiast nałożenie wierzchniej warstwy żelu i utwardzenie jej pod lampą UV. Trochę trudniejsze i bardziej czasochłonne jest uzupełnianie paznokci, gdy naturalne paznokcie stały się dłuższe. Wówczas musimy pozbyć się poprzez opiłowanie warstwy budującej i wykańczającej z całej długości paznokcia. W takiej sytuacji należy nałożyć najpierw pierwszą z nich i utrwalić pod lampą, a następnie drugą i podobnie jak pierwszą poddać działaniu promieni UV. Ważne jest, aby nie uszkodzić naturalnej płytki paznokciowej i równomiernie nakładać żel. Kolejnym etapem jest wyeliminowanie nierówności poprzez przemycie paznokci specjalnym płynem, a także spiłowanie pilnikiem. Ostatnim krokiem jest nałożenie wierzchniej warstwy wykańczającej żelu i poddanie jej pod działanie lampy UV.